Ескіз портрета Вінстона Черчилля (1874-1965), який той так ненавидів, що картину спалили, виставили на аукціон. Вартість малюнка може досягати майже $1 млн, прогнозують мистецтвознавці.
Торги, на які виставлено роботу, проведе 6 червня аукціонний будинок Sotheby’s.
Портрет замовили у 1954 році парламентом Великої Британії до 80-річчя колишнього прем’єр-міністра. Малювати Черчилля доручили одному з провідних художників того часу Грему Сазерленду.
Художник був відомий своїм «суворим реалізмом» і намалював «те, що побачив» — літнього втомленого політика, який нещодавно переніс інсульт.
Сазерленд зіткнувся з великими труднощами під час написання картини — Черчилль постійно працював і не позував, як було потрібно, він часто намагався контролювати роботу художника. Літній політик ревно ставився до свого зображення і хотів, щоб на портреті він виглядав максимально благородно.
Результат викликав гнів у Черчилля. Він звинуватив художника у недоброзичливості і в тому, що на картині він виглядає як «клінічний алкаш».
Черчиллю настільки не сподобалася картина, що він не хотів йти на її презентацію у парламенті і публічно висміяв роботу, cаркастично назвавши її «чудовим зразком сучасного мистецтва». Цей момент обіграли в культовому серіалі Netflix «Корона».
Черчилль не став вішати полотно у своєму робочому кабінеті на Даунінг-стріт, 10, та відвезли до заміського будинку Черчилля у графстві Кент під Лондоном. Колишній прем’єр знайшов їй місце у кутку підвалу. Пізніше з дозволу дружини екс-прем’єра Клементини картину спалили.
Ображений Сазерленд назвав знищення своєї роботи актом вандалізму.
Нагадаємо, Вінстон Черчилль сам захоплювався малюванням і створив десятки картин, які підписував як Чарльз Морін.
Полотна політика неодноразово демонструвалися на щорічних виставках Королівської академії мистецтв, виставлялися в Парижі та за досить високими цінами купувалися колекціонерами. Час від часу вони з’являються на аукціонах.